Сервісний центр

Ремонт і обслуговування принтерів і БФП.

Авторизований сервіс центр Sharp

Флора-Техно

Принципи роботи принтерів

Матричні голчасті принтери
    Сучасні голчасті принтери використовують голівку з 9 або 24 голками, керованими за допомогою магнітів. Швидка дія останніх і кількість голок, що друкують, в основному визначають швидкість друку. Друк здійснюється при горизонтальному русі голівки (каретки) її голками через барвну стрічку, заправлену в спеціальну касету (картридж). Перехід до наступного рядка досягається синхронізованим рухом паперу.
    Сучасні принтери зазвичай мають розмір точки при друку порядку 0.25мм і роздільну здатність по вертикалі (вздовж аркуша) близько 180 пікселів на дюйм (dpi). За рахунок методу накладання точок "псевдодозвіл" по горизонталі може бути трохи вище (240-360 точок на дюйм). Даний метод, в принципі, дещо підвищує якість друку відповідних шрифтів та графіки. Перехід до шрифтів вищої якості здійснюється за допомогою команди з панелі керування принтера або програмно.
    Швидкодія цих принтерів під час друку найпростішими шрифтами (зі знакоутворюючою матрицею близько 8*8 точок), особливо 24-гольчастих, дуже висока і сягає кількох десятків аркушів, типу машинописного, за хвилину. Друк більш складних шрифтів, з матрицею більше 9 точок у висоту, з накладенням по горизонталі, що вимагає другого проходу друкувальної головки, як і друк графіки максимальної роздільної здатності, знижує швидкість виведення документа в кілька разів (забезпечується швидкодія в діапазоні 25-500 знаків за хвилину) .
    Голчасті принтери мають гнучкі можливості виведення інших шрифтів програмно із застосуванням відповідних драйверів та різних форматів матриці символу, з керуванням міжсимвольною та міжрядковою відстанню.
    Сучасні принтери даної гпуппи передбачають роботу з форматами паперу А4 або А3, різні способи подачі паперу, друкують на прямому та зворотному ході каретки, мають зручний інтерфейс користувача. Ці принтери дуже надійні та мають низькі експлуатаційні витрати.
Принтери, які використовують технологію термодруку
    Ці принтери дуже близькі за механізмом до матричних (вони використовують друкарську головку, оснащену матрицею нагрівальних елементів, і спеціальний папір, просочений термочутливим барвником).
    Виготовлена ??за товстоплівковою технологією матриця головки для термодруку може мати більш високу роздільну здатність (до 200 точок на дюйм), однак інерційність та ряд інших принципових обмежень процесу друку не дозволяють істотно підвищити швидкість друку, зазвичай становить 40-120 символів за хвилину. Недоліком такого принтера є те, що часто недостатня яскравість і контрастність зображення, номенклатура доступних типів паперу. Достоїнствами ж термопринтерів є малий рівень шуму при роботі, компактність, надійність, відсутність витратних матеріалів, що заправляються.
Струменеві принтери
    Струменеві принтери відрізняються від матричних і термопринтерів друкуючою головкою. Оскільки струминна технологія використовує метод "викидання" крапель барвника на папір, відповідна матриця друку являє собою набір сопел, з якими з'єднані ємності для чорнила та механізми, що управляють. Вимоги до фарб дуже суперечливі та високі, а якість зображення залежить від типу паперу.
    Сучасні струменеві принтери для масового застосування, як правило, мають роздільну здатність на рівні 600 або 720 точок на дюйм, можуть друкувати із задовільною якістю на звичайному папері та з високою якістю – на спеціальному папері. Останнім часом струменеві принтери інтенсивно наздоганяють лазерні за якістю та швидкістю друку. Останні моделі мають фізичну роздільну здатність до 2400 пікселів на дюйм з термоструминною технологією друку та 2880*720 пікселів на дюйм з п'єзоелектричною технологією друку. Типова швидкодія при друкуванні текстів становить 5-6 сторінок на хвилину, а останні моделі досягають 16-20 сторінок тексту на хвилину у швидкісному режимі (при низькій якості друку).
    Струменеві принтери малошумні і дуже універсальні, ціна їх постійно знижується, а якість друку покращується.
Лазерні та світлодіодні принтери

У лазерних та світлодіодних друкуючих пристроях використовується властивість фоточутливості низки матеріалів, які змінюють свій поверхневий електростатичний заряд під впливом світла. Для реалізації цього процесу, крім тракту протягування паперу, дані принтери містять світлоочисний барабан, дзеркальну систему розгортки, пристрої фокусування та лазерний діод (або матрицю світлодіодів). Після зарядки і поточечной засвітки освітлювального барабана, відповідної формується зображенню, на нього подається і закріплюється відповідно до розподілу електричного заряду спеціальний порошок - тонер. Далі барабаном прокочується папір і знімає з нього тонер. Остаточне закріплення зображення на папері досягається його розігрівом до температури розплавлення тонера.

Особливості даного процесу, такі як формування точки зображення променем світла, а далі - дрібнодисперсним спеціальним порошком барвника, визначають можливість дуже малих розмірів точки матриці зображення і відповідно - роздільну здатність лазерних принтерів, яка на практиці становить 300-1200 точок на дюйм.

В цілому висока роздільна здатність принтерів цієї групи дозволяє використовувати їх для друку різноманітної текстової та графічної інформації, аж до виготовлення поліграфічних макетів та форм.

Для забезпечення друку графіки лазерні пристрої, як правило, мають буферну пам'ять обсягом від 1Мб та можливості її подальшого розширення. Дані принтери використовують звичайний та високоякісний папір, друкують текст та графіку зі швидкістю від 8 (сучасні моделі) до 32 (і більше) аркушів формату А4 за хвилину, і малошумні у роботі. Лазерні та світлодіодні принтери вимагають кваліфікованого обслуговування, і на вартість їхньої продукції прийнято відносити експлуатаційні та амортизаційні витрати. Ціни на лазерні принтери відносно високі (хоча безперервно знижуються), але витрати виправдовуються дуже високою якістю друку, що наближається до рівня поліграфії.


При використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання із зазначенням адреси сайту обов'язкове.

Система Orphus Якщо ви знайшли помилку на сайті, виділіть необхідний текст мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Ми отримаємо ваше повідомлення. Дякуємо.