Сервісний центр

Ремонт і обслуговування принтерів і БФП.

Авторизований сервіс центр Sharp

Флора-Техно

Короткий опис технологій кольорового друку

    На даний момент існує 4 основні технології кольорового друку - струминна, лазерна/світлодіодна, термосублімаційна та матрична.
    Найбільш оптимальною з точки зору співвідношення ціна/якість є струменевий та лазерний кольоровий друк.
    Головки двох типів застосовувалися в струменевих принтерах спочатку. Це, по-перше, головки, що діють на основі термодифузії (технологія розроблена HP та Canon). Крапелька чорнила розігрівається в найтоншому каналі, що закінчується дюзою (соплом), і під впливом тиску, викликаного нагріванням, «вистрілюється» на папір. На кінчику дюзи поверхня чорнила має форму бульбашки, яка під тиском лопається. Чорнило, що потрапляють на папір, складають до відриву оболонку бульбашки.
Bubble-Jet
    У цій технології використовується рідке чорнило, яке подається в друкувальну головку, оснащену безліччю сопел мініатюрного діаметру. Кожне сопло має крихітний нагрівальний елемент, який при включенні практично миттєво випаровує деякий об'єм чорнила. Утворюється бульбашка газу, який виштовхує рідину, що залишилася в соплі. Крапелька чорнила потрапляє на папір і вбирається. Для кольорового друку використовуються головки з кількома наборами сопел, кожен з яких розпорошує фарбу певного кольору. Базові барвники містяться у кількох ємностях - це можуть бути окремі картриджі або відділення у загальному корпусі.
    Недоліками струменевого друку є: невисока швидкість друку, проблеми із засиханням чорнила в головці, недостатня якість фотографічних зображень, "водобоязнь" відбитків, надмірна чутливість до сорту паперу та ризик вицвітання фарби.
Micro Piezo
    У струменевих принтерах чорнило Epson витісняється на папір тиском, що виникає без впливу нагріву. Джерелом тиску служить мембрана, що приводиться в коливальний рух п'єзоелектричним способом. Відсутність тепла створює низку переваг. Простий і добре керований електричний процес дозволяє більш прицільно "стріляти" чорнилом. Зокрема, меніск на поверхні чорнильної краплі не має форми бульбашки, як і термоголовки, а залишається практично плоским, через що «постріл» протікає детерміновано і без зайвих бризок. Чорнило не повинно бути теплостійким. Зрештою, відпадає проблема охолодження головки, і значно зростає її життєстійкість. Фактично така головка розрахована на весь термін служби принтера, тоді як термоголовки доводиться робити змінними (при заміні головки користувачем, зрозуміло, важко очікувати її точного юстування, не кажучи про інші незручності).
    Але тут конструктори фірми Epson знайшли вирішення проблеми, створивши нову багатошарову п'єзоелектричну головку. Замість одного громіздкого п'єзоелементу головка містить безліч тонкошарових ньєзоелементів, включених у багатошарову керамічну конструкцію. Кожен такий елемент має товщину лише 20 мк. Нова головка розвиває набагато більший тиск на чорнильну краплю, тому сама крапля може бути меншою, а процес її викидання — швидше і, відповідно, точніше. Крім того, для роботи головки достатньо напруги 20 замість колишніх 100, що позначається на габаритах електросистеми. Багатошарова п'єзоголовка, вперше виготовлена ??до 1989 року, зажадала певного часу для налагодження технології масового виробництва. Тому принтери з новою головкою з'явилися на ринку лише нещодавно.
    Таким чином, нова головка – важливий, але не єдиний елемент тріади «головка-чорнило-папір», правильне поєднання яких забезпечує успіх. Тому фірма Epson настійно рекомендує користуватися своїми витратними матеріалами, а недешевими підробками піратів, які не в змозі забезпечити якість друку «по максимуму», але цілком здатні скоротити термін служби принтера.
І все-таки завдання забезпечення найкращої якості друку на звичайному папері залишається пріоритетним у роботі фірми Epson над новими принтерами та елементами їх конструкцій.
Лазерний кольоровий друк
    Фотопровідний барабан по ходу свого обертання отримує електростатичний заряд, який потім частково знімається лазерним променем (або світлодіодною лінійкою), що послідовно "промальовує" рядки майбутнього зображення. Потім на барабан наносяться частинки позитивно зарядженого тонера, що концентруються на тих ділянках його поверхні, де негативний заряд барабана був заздалегідь "віддалений" лазером (є і зворотна методика). Далі тонер переноситься на попередньо заряджений папір і фіксується (плавиться) гарячими валками.
    Кольоровий друк з допомогою лазерного механізму реалізується кілька етапів за кількістю базових кольорів. Під час кожного проходу (всього їх, як правило, чотири), на папір наноситься тонер будь-якого одного кольору. Переваги лазерної технології кольорового друку: висока швидкість і роздільна здатність, незалежність від сорту паперу, економічність, відмінна якість, чіткість та довговічність відбитків.
     За методикою підвищення якості друку кольорових зображень для того, щоб отримати більше відтінків в одній точці, необхідно дозувати нанесення тонерів різних кольорів. Достатньо лише у кожному проході відповідним чином змінювати інтенсивність лазерного променя у момент промальовування точки.
Direct-to-Drum
    За цією методикою кольорове зображення формується прямо на поверхні фотопровідного барабана, тобто тонери різного кольору змішуються на барабані, а потім разом переносяться на папір. У процесі беруть участь спеціальні магнітні частинки порошку-проявника, які налипають на магнітний валик, що обертається, і "доставляють" на собі тонер до барабана.
ЧМ-растрування
    Алгоритми частотно-модульованого, або стохастичного, растрування підвищують ступінь однорідності напівтонових заливок, покращують передачу деталей та тіней на зображенні, знімають проблему муара. Суть дуже проста – відстань між точками растру варіюється випадковим чином.
Сублімаційна технологія
    Заснована на ефекті сублімації, коли будь-яка тверда речовина перетворюється на пару, минаючи фазу рідини. У цьому випадку тверде чорнило трьох або чотирьох кольорів знаходиться на стрічці, з якої їх за допомогою спеціальних мікронагрівачів випаровує друкуюча головка. Хмара "чорних", що "вибухнула", осаджується на папері. Щоб сформувати чітку точку, на шляху хмарки міститься діафрагма, що відсіває зайві випари. Сублімаційна технологія відноситься до класу повнокольорових, але має не надто високу роздільну здатність (зазвичай 300dpi) і вкрай повільний висновок. До серйозних проблем сублімаційного друку можна віднести чутливість застосовуваного чорнила до ультрафіолету. Без покриття зображення спеціальним шаром фарби вицвітають.
    Невисока роздільна здатність не є недоліком при виведенні зображень, оскільки при термосублімаційному друку растр як такий відсутній. Найбільш масове застосування термосублімаційна технологія знаходить у відео- та фотопринтерах
Матричні технології
    Електромагніти - голки - барвник - папір - ця постійна послідовність становить основу робочого процесу будь-якого матричного механізму. Друкувальна головка йде вздовж рядка майбутнього зображення, електромагніти виштовхують голки, які переносять барвник зі стрічки на папір. При кольоровому друку використовується багатобарвна стрічка, на якій нанесено кілька смужок різних барвників. Для отримання відтінків зображення раструється. Висока чіткість елементів растру, низька роздільна здатність, відносно невелика швидкість виведення, неможливість зміни розміру точок, що наносяться, і їх друк насиченості - все це серйозні недоліки кольорового матричного друку. Неймовірна економічність - одна з небагатьох її переваг. Також слід відзначити невибагливість по відношенню до паперу. Матричну технологію краще використовувати тільки для друку тексту. Крім того, матрична технологія дозволяє реалізувати друк металізованими барвниками.

При використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання із зазначенням адреси сайту обов'язкове.

Система Orphus Якщо ви знайшли помилку на сайті, виділіть необхідний текст мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Ми отримаємо ваше повідомлення. Дякуємо.